Záver Šijakušo, plány a recenzie

Ďalší seriál z krku. Teraz by sa patrilo napísať, čo bude ďalej, ale najprv pár slov k dopozeraným veciam.

Dovi, dopo.

Legenda Korry

Příběh se odehrává 70 let po událostech zachycených v Avatar: The Last Airbender a točí se kolem nového avatara, dívky jménem Korra z Jižního vodního kmene. Korra už ovládá tři elementy a jde do Republic City, aby se naučila používat i ten poslední – vítr. Jejím učitelem se stane Aangův syn Tenzin, ale její trénink nebude lehký, protože zjišťuje, že se chystá revoluce.

Cool ?.

V konečnom dôsledku to bolo lepšie, ako som čakala (Avatarovi to siaha aspoň po päty), lenže mňa mestská fantasy nikdy nebrala. A keď ma do nej nedokázala dostať druhá séria Mistbornu, tak nejaký animovaný príbeh nemá najmenšiu šancu. Akonáhle sa objavia moderné budovy, autá a zbrane, moje nadšenie opúšťa scénu.

Prvá séria ma bavila, ale nie natoľko, aby som po dopozeraní jednej časti musela okamžite zapínať druhú. Druhá séria bola mega super duper úžasná, tretia ešte úžasnejšia, to som už fakt za deň nezostala pri jednom dieli. No a potom prišla posledná séria a tá bola… Ehm… Objektívne asi nie úplne strašná, lenže po predošlých geniálnych častiach sa tak nejak rozplynula do prázdna. Stále však ide o krásny príbeh nielen pre deti.

Dobrá znamení

Blíží se konec světa. Armády Dobra a Zla se shromáždily, vynořila se Atlantida, všude to vře, čtyři jezdci apokalypsy jsou připraveni vyjet. Vše se zdá být předurčeno ke svému konci. Anděl Azirafal a démon Crowley žijí na Zemi mezi smrtelníky již od Počátku a za tu dobu si na svůj životní styl zvykli, tedy zpráva o blížícím se Konci je příliš nepotěší. Kdyby jen nezašantročili nově zrozeného Antikrista, pak by možná ještě byl čas zvrátit Osud…

???

Keď sa jeden anjel nechová tak úplne ako anjel a jeden démon tak úplne ako démon, výsledkom je Musubi v siedmom nebi ?.

P.S.: Všetko, čo som doteraz nazvala skvelým, skvelým aj zostáva, ale toto je proste v svojej vlastnej sfére skvelosti.

Hrob světlušek

Ponurý příběh vypráví o dvou sourozencích, kteří se snaží přežít hrůzy Druhé světové války. Seita a jeho malá sestřička Setsuko jsou ponecháni osudu, když jejich maminka zemře na následky zranění po ničivém bombardování. Otec slouží u japonského námořnictva, ale rodina od něj už dlouhou dobu nedostala žádné zprávy. Dětí se ujme teta, avšak kvůli častým neshodám Seita se Setsuko odchází. Najdou si přístřeší, ale obstarat dostatek jídla je téměř nemožné… Hrob světlušek je založen na stejnojmenném románu podle skutečných událostí Akiyuki Nosaky. Bývá považ…

?

Občas si treba aj poplakať.

Pán prsteňov 1

Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit i těm nejničivějším silám temnoty. Frodova dobrodružství odstartuje dar jeho příbuzného Bilba.
Od něj získá magický prsten, který Froda postaví do soboje se silami zla reprezentovanými krutovládcem Sauronem.

Ten touží za každou cenu získat prsten, protože je pro něj zdrojem neomezené moci, jedině s jeho pomocí se mu může podařit zotročit lid Středozemě a stát se jeho neomezeným pánem. Ve snaze čelit Sauronovým temným plánům, se musí Frodo spojit se několika dalšími bytostmi. Vytvoří s nimi takzvané Společenstvo složené z jeho přátel, čaroděje, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků, se kterými se vydá na cestu na jejímž konci doufají, že se jim podaří prsten jednou provždy zničit. Jejich cesta však prokáže, že nejenom magické prsteny, ale také sounáležitost všech živých bytostí mohou dokázat netušené věci. Musí však čelit nejen nebezpečím, která na ně číhají na územích ovládaných Sauronem, ale i rozkladné moci samotného prstenu.

Das 20 rokov si myslím, aká je to strašná nuda, a že ľudia, ktorým sa to páči, sú divní a zrazu si to zo srandy pustím a zistím, že som mala IQ hojdacieho nie koníka, ale kresla.
Raz nastane ten čas, kedy po rokoch skúsim prečítať aj Tolkienov originál, ale už teraz sa bojím, čo objavím. Ak sa aj tie knihy z ničoho nič zmenia v čosi nepredstaviteľne úžasné, tak moje IQ skončí na úrovni drevenej podlahy, na ktorej to kreslo stojí…

Skate into Love

Na univerzite sa po šiestich rokoch stretnú bývalá rýchlokorčuliarka Tchang Süe a hokejista
Li Jü-ping. Li Jü-ping nevie Tchang Süe odpustiť, že ho v detstve šikanovala a tak sa rozhodne ju zamestnať ako svoju asistentku a pomstiť sa jej. Počas realizácie svojej pomsty ale zistí, že nie všetko bolo také, aké si pamätal a začne si všímať jej dobré vlastnosti a postupne sa do nej zaľúbi. Bohužiaľ v tej chvíli je Tchang Süe už taká naštvaná, že s ním nechce mať nič spoločné. Li Jü-ping sa snaží všetko napraviť, ale v tej chvíli do ich životov vstupuje aj krasokorčuliar Jü Jen a tiež bývalý spolužiak Tchang Süe.

Dvaja krásavci…

Bolo to milé, vtipné, obaja boli sympatickí, šport tomu dodal adrenalín a dokonca to malo aj ten správny level trápnosti, ktorý má v takýchto čínskych hlúpostiach byť. Tak v čom bol problém? Ja vám poviem, v čom bol problém. Problémom bol jeden retardovaný, slaboduchý, detinský
a v sebaľútosti sa utápajúci debil. Volal sa Jü Jen. Mal byť krasokorčuliar.

K tomu mám pár poznámok:
  • Krasokorčuliari nesúťažia v tme. Možno vás to prekvapí, ale porota by rada vidieť, za čo má dávať body.
  • Krasokorčuliari majú na tom ľade niečo predviesť. To niečo nepozostáva z jedného nedorotovaného skoku a piruety na úrovni začiatočníka. Tie jeho „vystúpenia”, to nebol krátky program, nebola to ani voľná jazda a úprimne, aj od tej exhibičnej to malo ďaleko. Mimochodom, za to nič dostal viac bodov, ako tí najlepší krasokorčuliari po voľných jazdách, ktoré lámu svetové rekordy.
  • Prečo bol v zákulisí počas súťaže sám? Kde boli ostatní súťažiaci, tréneri, ostatní členovia tímov, organizátori, dobrovoľníci… Kde boli ľudia?!
  • Ak to za 17 rokov nedotiahol pomaly ani na Majstrovstvá Číny, tak asi ťažko bude medzinárodne uznávaným talentom. A so snami o tom, ako získa titul majstra sveta sa môže rovno rozlúčiť. Toto je šport pre mladých, šport, kde väčšina skončí pred 26, lebo to ich telá ďalej nezvládajú.
  • Prečo dával interview na ľade počas medailovej ceremónie?
  • Prečo sedeli v publiku diváci so svetielkujúcimi tyčami ako na nejakom k-popovom koncerte? Mimochodom pri takom vreskote sa súťažiaci museli sústrediť priam ukážkovo.
  • Prečo sa tváril, že je krasokorčuliar, keď nemal na nohách ani na rukách absolútne žiadne svaly? S takým telom by neskočil ani bunny hop.
Bolo aj horšie…

Najväčšiu radosť mi aj tak spravila ukážka jeho fotiek zo súťaží, ktoré údajne vyhral. Milé vidieť, že si dali tvorcovia seriálu námahu, našli si reálnych krasokorčuliarov a nacapili na ich fotky miesto nich hlavu tohto nemehla. Celkom by ma zaujímalo, čo by na to povedal Po-jang Ťin, ktorý bol jednou z tých obetí. Ale úplne najradšej by som chcela, aby ukázali Juzuruovi jeho fotku z Olympijských hier zo Soči, ktoré mimochodom vyhral, s hlavou Jü Jena. Prepánajána, veď sa tá hlava ani nehodila k zvyškám tiel, na ktoré ju našili ?. No nič, aspoň som sa desať minút zvíjala so smiechom na zemi. (Len tak mimochodom, nakoniec sme si povedali, že je malý Jü Jenko mentálne retardovaný parašportovec a všetko začalo dávať (aspoň malý) zmysel…)

Nehovorím, že hokej a rýchlokorčuľovanie bolo zobrazené správne (mantinely fakt nie sú zo skla), ale to, čo spravili krasokorčuľovaniu, malo ďaleko od maličkej chybičky. Toto bola rituálna vražda, ktorej predchádzalo niekoľkohodinové týranie.

Tááákže? Pozrite si to a bavte sa ?.

Záver Šijakušo

Užite si poslednú časť. Myslím, že sa všetci zhodneme, že by sa hodila druhá séria. Ak sa vám preklad páčil, môžete sa mi poďakovať ako vždy aj finančne.

Čo bude ďalej?

Nedele zostanú vyhradené Love O2O a tri nasledujúce stredy zverejním tri rôzne filmy, samozrejme japonské ?. Jeden bude o ladičovi klavíra, ďalší o samurajskom maratóne a tretí detektívka z hotelového prostredia. No a potom začneme s Anone, čo je krásny seriál, dokonca mám pocit, že vyhral pár cien, ale ja som si z neho aj tak odniesla iba jednu jedinú vec. Povedzte sami, nebolo by skvelé, ak by ste dokázali vyrábať dokonalé falšované bankovky?

2 komentáře u „Záver Šijakušo, plány a recenzie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.