8. časť Love O2O a 11 kníh

Konečne som si sadla na zadok a napísala pár slov k pár knihám. Bravó, teraz mi zostáva už len nejakých 30 recenzií 😅.

A tu máte jednu snímku z nemocnice. Viac neprezradím.

Elizabeth Aston: Darcyovi

Podoba Austenovej a Astonovej spočíva len v ich menách, ich knihy sa podobajú asi tak, ako kruh kocke. Knihy rozprávajú osudy dcér Elizabeth a pána Darcyho. Oni sami sa mimochodom ani v jednej z kníh neobjavia, údajne celý čas trčia kdesi v Európe.
Z prvej knihy, ktorú som čítala ešte niekedy v praveku som si zapamätala akurát jedného chlapíka, z ktorého sa na konci vykľul homosexuál. Interesantné.

Dvojka (Slečna Darcyová se nevzdává) bola o čosi lepšia, ale neskutočné omieľanie toho, že je hlavná hrdinka úžasná umelkyňa ma po čase začalo otravovať. Asi v tom spočívalo jej jediné čaro…

Trojka (Strastiplné peníze paní Darcyové) bola najlepšia, hlavný hrdina mi ako jediná postava zo všetkých štyroch kníh aspoň trochu učaroval. Možno to bude tým, že používal mozog.

No a štvorka, vážení, to vám bola hotová fraška. To už sme
v krajoch neznámych, v končinách, do ktorých by sa Austenová nevybrala ani v psychedelických snoch. Hlavná hrdinka ušla od manžela prezlečená za chlapa, a nie, nikomu (až na hlavného hrdinu samozrejme) to nedošlo. Predpokladám, že tam mali nedostatok očných lekárov a prebytok slepcov.

Kristi Ann Hunter: Sága rodu Hawthornovcov

Na jednotku si veľmi nespomínam, ale ak mám súdiť podľa zvyšných častí, tak to ani nie je žiadna škoda.

Elegantná pretvárka

Poviem to asi takto: Takú otravnú, rozmaznanú, detinskú
a nesympatickú ženskú ako bola hlavná hrdinka, som v tomto žánre kníh ešte nevidela.

Nezvyčajné manželstvo

Bol tam on, bola tam ona, bol tam ich dom a v ňom boli ich sluhovia. Nuž, a tí sluhovia rozkazovali pánovi. Viac k tomu dodávať nebudem…

Neželaná príťažlivosť

Hrdzavý klinec do už tak rozpadávajúcej sa rakvy celej tejto série. Možno by to bolo lepšie, keby bol hlavný hrdina človekom a nie chodiacou morálnou hodnotou. Vlastne nechápem, prečo na čele rovno nenosil nálepku s nápisom dokonalý muž. A mimochodom, chlap ako hora sa opije po poháriku pálenky? Vážne?

Janette Okeová: séria Láska přichází po špičkách

To, čo som neúspešne hľadala v knihách vyššie, som nakoniec našla v tejto nenápadnej sérii. Jednoduché príbehy zo života jednej rodiny, trochu romantiky, trochu náboženstva, trochu dobrodružstva, trochu povzbudenia.
Celé sa to pokazilo v knihe číslo štyri, kde sa stal z Clarka idiot. Možno som divná, ale ak niekto riskuje život, aby spod trosiek vytiahol mŕtve telo (áno, dopredu vedel, že je ten človek mŕtvy), tak to z neho v mojich očiach nerobí hrdinu, ale kreténa. Tým pádom ma celé posolstvo štvorky minulo ako meteorit zemský povrch, pretože som fakt neľutovala, čo sa mu pre jeho debilitu stalo…

Ale päťka mi to bohato vynahradila, takže je všetko zase ok. Teším sa na ďalšie časti
a odporúčam, ale len veriacim. Ateistom by tieto knihy poslúžili len ako toaleťák.

Das Ende

Toť k recenziám vsjo, na viac sa teraz nezmôžem. Užite si 8. časť Love O2O, konečne epizóda, ktorú predo mnou ešte nik neprekladal 😅. Škoda len, že to tam neskončí najlepšie…
Ale čo už, ono sa to v ďalších častiach zlepší. Sľubujem. Prajem príjemné sledovanie a krásny zvyšok dňa 😘.

P.S.: Vysvetlivky k 8. časti:
mana: magická energia, vďaka ktorej môže postava čarovať, má číselnú hodnotu a
pri dosiahnutí nulovej hodnoty postava nie je schopná zoslať kúzlo, kým si manu
nejakým spôsobom nedoplní.
MRI: magnetická rezonancia

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.