Ja a vírus (+ Love O2O, časť 2.)

Prajem vám krásnu nedeľu 😀. Tak som si povedala, že by bola škoda nepodeliť sa s vami
o šialenstvo, ktoré som zažila. Nedobrovoľne, podotýkam.

Keď vypukla panika okolo Veď viete čoho, bola som práve v zahraničí v jednom nemenovanom veľkomeste. Zo dňa na deň všetkým preplo a prišiel mi mail, že nemôžem ďalej pracovať, pretože by sme zjavne na seba mohli preniesť Veď viete čo. Úžasná logika. Stále nechápem, ako by sme sa mohli nakaziť, keďže sme na tom mieste bežne maximálne traja a od hora dole naobliekaní do ochranných odevov, ale budiž. Nastala totiž dilema, čo ďalej. Mala som čakať, či sa nespamätajú, alebo som sa mala zbaliť a odísť naspäť na Slovensko? Jeden deň som počkala, ale panika len naberala obrátky, tak som vzala nohy na ramená.

Na ceste

Keď som šla po ulici, nestačila som oči otvárať. Pred pár dňami som sa musela prebíjať davom, zrazu nikto nikde. Do nikoho som nenarážala, mestské spoje boli prázdne. Každý sa každému vyhýbal ako čert svätenej vode. Ak niekto nahlas zakašľal, ostatní naňho pozreli, akoby mal prinajmenšom ebolu, či lepru.

Po pár hodinách cesty sme sa dozvedeli, že slovenská vláda práve vydala zákaz všetkých zahraničných spojov. Ehm… Tak som chcela vystúpiť, keď v tom všetci cestujúci dostali mail, že nám predsa len cestu povolili.

Počas cesty párkrát vydezinfikovali všetky držadlá, na WC boli obrovské plagáty, ako si umývať ruky, blablabla… Hlavne, že automatické dvere boli pokazené a museli sa odťahovať ručne, takže ich predo mnou chytalo milión iných ľudí. Bez komentára.
Ďalej som sa dozvedela, že budem musieť byť v dvojtýždňovej karanténe. Potom som sa naopak dozvedela, že nebudem. Vraj to platí až od nasledujúceho rána. Pre istotu vraj ale aj tak nemám vychádzať z domu…

Záver

Takže si to zhrnime. Od svojho príchodu sedím na zadku a zo všetkých strán počúvam to isté.
V podstate, že všetci zomrieme. Odvtedy mi ešte prišli sms-ky od poľskej vlády – pre istotu hneď tri, že si mám dávať pozor na Veď viete čo. Nechápem. V Poľsku som nebola, ani nie som.
V každom prípade oceňujem, že sa o mňa naši severní susedia tak veľmi boja 😁.

2. časť Love O2O

Pokiaľ ide o 2. časť Love O2O, Zamboni zas nedávala pozor na dej, ale na hlúposti okolo. V tejto časti si vraj máte všimnúť sveter s pripínacími rukávmi:

Užite si časť, umývajte si ruky a majte viac rozumu, ako ľudia okolo mňa.

P.S.: Vysvetlivky k 2. časti.

dungeon: podzemie, jaskyňa a pod. V podstate miesto, kde sa plní nejaký quest (viď vysvetlivka k predchádzajúcej časti).
gilda: tím

4 komentáře u „Ja a vírus (+ Love O2O, časť 2.)

 1. Zíza

  Koukám, že u vás, u nás, všude stejný. Já se s tím sice nesetkala, ale kamarádi mi psali, jak viděli lidi se porvat o desinfekční mýdlo. Pak dokonce někdo strašně řval na prodavačku, že nemají mouku, jako by s tím prodavačka mohla něco udělat, nebo snad nedejbože ji někam schovala. Lidi blázní. I když si říkám, že teď už se to snad uklidní. Máme sice karanténu, ale třeba lidi začnou být víc zodpovědní a ohleduplní a zůstanou doma. Vždyť je přece takových pěkných seriálů a filmů! 😀

  1. Musubi Autor příspěvku

   Hej, no… Všetci zomrieme 🤪. Paradox je, že keď som mohla behať po vonku bez obmedzenia, tak som sedela doma a keď to mám zakázané, tak ma to zrazu strašne láka 😅.
   No nič, máš pravdu. Seriály, filmy, knihy a animáky. Na tom teraz žijem.

   1. Anonym

    no dievčence to zvládneme, predávam pekárenský tovar, takže vidím čo sa deje, nou koment, ale s ľuďmi ma baví pracovať … som riadne nevyspatá,ale teším sa na chvíľku voľna a pozretie si niečoho fajnového

    1. Musubi Autor příspěvku

     Pevné nervy prajem. Za seba som v tieto dni neskutočne šťastná, že s ľuďmi nepracujem…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.