Love O2O

Po dlhom rozhodovaní som sa nakoniec do Love O2O pustila. Asi by ste ale mali na úvod vedieť čo a ako.

Prečo prekladám od začiatku?

Niekoho by mohlo z duše trápiť, prečo prekladám od prvej časti a nenadviažem na preklad, ktorý už vydal niekto iný. Krátka odpoveď? Lebo. Dlhšia odpoveď? Minimálne preto, že tie čínske mená a názvy hodlám prepisovať do slovenskej transkripcie, ako sa to robiť má, škoda len, že na to takmer všetci kašlú… Okrem toho netuším, ako si ostatní poradili s hráčskym slangom, ja vychádzam z bakalárskej práce Mluva hráčů počítačových her.

Na akú verziu prekladám?

Na otrasnú… Našla som len videá s čínskym hardsubom. Kedysi existovali aj bez neho,
tzv. webrip verzie, ale zjavne zmizli z povrchu zemského. Nemôžem ich nikde nájsť a všetky torrenty sú mŕtve. Ak ich niekto z vás má, tak sa mi prosím ozvite, bola by som vám veľmi vďačná 🙏.

Pozn: Ak máte webrip verziu, tak vám na ňu moje titulky asi nebudú sedieť, myslím, že majú iné časovanie. Takže sa mi fakt ozvite. Je to aj vo vašom vlastnom záujme…

Iné info

Ako každý seriál aj pri tomto budem novú časť vydávať raz za týždeň, vyzerá to, že v nedeľu. Keďže to je nekonečný príbeh (30 častí 😱), tak sa to so mnou bude ťahať cca 7 a pol mesiaca. Predpokladaný koniec je teda niekedy v októbri.

Toť vsjo všeobecných informácií.

Prvá časť

Moja korektorka Zamboni by vás rada upozornila na pár vecí. V prvej časti si nezabudnite všimnúť, že aj keď je hlavná hrdinka informatička (a v podstate aj gamblerka), tak nedokáže na klávesnici písať všetkými desiatimi.

Okrem toho nemá v tom svojom notebooku batériu. Jasné že jej funguje, keď ho má zapojený na nabíjanie, ale aj tak… Čo stvárala, že jej zmizla batéria 😂?

Why…

A posledná vec. Na tej svojej izbe majú na poličke položené husle. Len tak. Bez puzdra, proste pohodené na kôpke kníh, kde na nich nielenže sadá prach, ale odkiaľ môže kedykoľvek spadnúť a úplne sa zničiť. Prečo? Prečo by toto niekto robil svojmu nástroju? Neviem a je mi z toho smutno. Ak vlastníte hudobný nástroj, správajte sa k nemu s úctou. Inak to dopadne ako u mňa.
Môj prvý klavír sa mi nemenovaný idiot pokúsil podpáliť sviečkou. (Ehm… Áno, tiež som bola vtedy v šoku.)

Why 2…

Das Ende

Užite si prvú časť Love O2O, druhá bude presne o týždeň. Ak ste za preklad extrémne vďační, môžete mi prispieť aj finančne. Ak chcete, aby som bola vďačná ja, ozvite sa s videami bez čínskeho hardsubu. Čao 😀.

P.S.: Vysvetlivky k 1. časti:

boss: najsilnejší nepriateľ úrovne, spravidla sa vyskytuje na konci kola
ekvip: vybavenie
quest: úloha, zadanie, ktoré môže postava plniť
levelovať: plniť úlohy a dostávať sa na vyšší level
odlogovať sa: odhlásiť sa
PvP: hráč proti hráčovi
RAM: pamäť s priamym prístupom/operačná pamäť
rejd: útok skupiny 5 a viacerých hráčov, hlavným cieľom je zabiť bossa a tým získať kvalitnú odmenu

6 komentářů u „Love O2O

 1. Nana

  Ahoj. Ďakujem, že to predkladáš a držím palce pri preklade 🙂 A ešte k tej baterke. Nemá ju kvôli tomu, lebo chce ju šetriť a celkovo aj jej výdrž. Mnoho ľudí zabudne vybrať nabíjačku z notebooku, tým prebíjajú baterku. Vďaka tomu baterka menej vydrží a notebook sa bez nabíjačky rýchlejšie vybije 😀

  1. Musubi Autor příspěvku

   Nemáš zač, ja ďakujem za vysvetlenie. Ono je to teda v podstate (tak trochu) geniálne 😲.

   1. Nana

    Nemáš zač 😀 rada som pomohla (ale neviem či som to dobre vysvetlila XD). A budem sa tešiť na ďalšie časti 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.