In Hand, 10. časť

Predposledná časť, vážení ?.

Svetom prúdi panika kvôli coronavírusu, v seriáli zase šalejú kvôli ebole a ja šaliem, lebo musím ísť umyť riad. Nuž, každý máme svoje problémy ?.

Môj dnešný sen

Vojdem do nejakej dediny, vyzerá ako zo stredoveku. Na námestí je zhromaždený dav ľudí. Asi sledujú nejaké predstavenie, poviem si v duchu a prebijem sa až do centra. Tam zbadám zvláštny výjav. Nejaký chlapík berie zaradom ľudí, strká do nich, zvalí ich na zem a začne po nich pochodovať. „Nešťastie! Nešťastie! Nešťastie!”, skandujú prizerajúci sa a mne dôjde, že tak sa ten chlap volá. Po chvíli to už nevydržím a opýtam sa svojho suseda: „Prečo chodí po ľuďoch?” „Lebo nechodí po horách.”

A to bol koniec…

Mimochodom, stále neviem, čo to malo celé znamenať ?.
Užite si In Hand a o týždeň si sem nezabudnite skočiť po poslednú časť. Čao.

P.S.: Dnes k 10. časti síce žiadne vysvetlivky nemám, ale spätne tu máte tie k 8. a 9. časti (áno, posledné dva týždne som na ne kašľala…).

8. časť:
antrax:
ochorenie vyvolané baktériou bacillus anthracis. K nakazeniu môže dôjsť dotykom, inhaláciou alebo požitím mäsa nakazených zvierat. Lieči sa megadávkami antibiotík.
Clostridium botulinum: baktéria produkujúca botulotoxín, tzv. klobásový jed. 1 g kryštalického botulotoxínu by dokázal zabiť milión ľudí. K intoxikácii dochádza najčastejšie z infikovanej potravy.

9. časť:
abdominálny: brušný
letalita: úmtrnosť
refraktérna celiakia: celiakia, ktorej pacientom napriek dodržiavaniu dlhodobej prísnej bezlepkovej diéty pretrvávajú ťažkosti spojené s ochorením, akoby diétu ani nedodržiavali. Ich tenké črevo sa preto nedokáže zregenerovať.
WHO
: Svetová zdravotnícka organizácia