In Hand, 10. časť

Predposledná časť, vážení 😀.

Svetom prúdi panika kvôli coronavírusu, v seriáli zase šalejú kvôli ebole a ja šaliem, lebo musím ísť umyť riad. Nuž, každý máme svoje problémy 😀.

Môj dnešný sen

Vojdem do nejakej dediny, vyzerá ako zo stredoveku. Na námestí je zhromaždený dav ľudí. Asi sledujú nejaké predstavenie, poviem si v duchu a prebijem sa až do centra. Tam zbadám zvláštny výjav. Nejaký chlapík berie zaradom ľudí, strká do nich, zvalí ich na zem a začne po nich pochodovať. „Nešťastie! Nešťastie! Nešťastie!”, skandujú prizerajúci sa a mne dôjde, že tak sa ten chlap volá. Po chvíli to už nevydržím a opýtam sa svojho suseda: „Prečo chodí po ľuďoch?” „Lebo nechodí po horách.”

A to bol koniec…

Mimochodom, stále neviem, čo to malo celé znamenať 😀.
Užite si In Hand a o týždeň si sem nezabudnite skočiť po poslednú časť. Čao.

P.S.: Dnes k 10. časti síce žiadne vysvetlivky nemám, ale spätne tu máte tie k 8. a 9. časti (áno, posledné dva týždne som na ne kašľala…).

8. časť:
antrax:
ochorenie vyvolané baktériou bacillus anthracis. K nakazeniu môže dôjsť dotykom, inhaláciou alebo požitím mäsa nakazených zvierat. Lieči sa megadávkami antibiotík.
Clostridium botulinum: baktéria produkujúca botulotoxín, tzv. klobásový jed. 1 g kryštalického botulotoxínu by dokázal zabiť milión ľudí. K intoxikácii dochádza najčastejšie z infikovanej potravy.

9. časť:
abdominálny: brušný
letalita: úmtrnosť
refraktérna celiakia: celiakia, ktorej pacientom napriek dodržiavaniu dlhodobej prísnej bezlepkovej diéty pretrvávajú ťažkosti spojené s ochorením, akoby diétu ani nedodržiavali. Ich tenké črevo sa preto nedokáže zregenerovať.
WHO
: Svetová zdravotnícka organizácia

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.