Hell Is Other People, 3. časť a zase ďalšie recenzie…

Neviem, ako to vnímate vy, ale ako sa blížia Vianoce, mám vždy pri zverejňovaní novej časti
Hell Is Other People pocit, povedala by som až svätokrádeže. Veď to poznáte. Sviatky lásky
a pokoja, ale namiesto pokojných rozprávok na vás hádžem psychologický horor… Nuž, kým sa nikto nesťažuje, nebudem na rozvrhu nič meniť 😀.

Recenzie

The Tale of Nok-du

Čon Nok-du býva spolu so svojím otcom a starším bratom na ostrove. Je múdrym a šikovným šermiarom. Už odmala ho otec nepúšťa na pevninu. Jedného dňa ich napadne skupinka nájomných vrahýň. Nok-du jednu z nich naháňa až do hlavného mesta, kde spoznáva Tong Tong-džu. Tong-džu chce pomocou luku zavraždiť kráľa a Nok-du ju zachráni z problémovej situácie. Medzitým nájomná vrahyňa ujde do dediny pre vdovy. Aby Nok-du zistil, kto a prečo jeho rodinu napadol, prezlečie sa za ženu a vstúpi do dediny. Tam sa znovu stretne s Tong-džu, ktorá tam trénuje, aby sa stala kiseng.

Naposledy som v recenziách písala, ako som sa tešila Melting Me Softly, len aby ma ten seriál nakoniec sklamal. U tohto seriálu to bolo presne naopak. Zapla som si ho z nudy a voľného času
a nemala som žiadne očakávania, napriek tomu bol viac než super. Už len to, že hlavný hrdina bol prvý chlap, ktorému by som uverila jeho prezlečenie sa za ženskú, bolo úžasné.

Navyše to má spád, zaujímavý príbeh, sympatickú hlavnú hrdinku. Čo viac si môže človek priať? Ak by v tom bola lepšia hudba, slintám, takže tak. Odporúčam. Hlavne v zime sa vám bude na tú krásnu prírodu, prostredie a kostýmy pozerať krásne 😃.

Julianne Donaldson: Sídlo Blackmoore

Kate Worthingtonová je pevně rozhodnutá se nikdy neprovdat. Má totiž úplně jiné plány. Chce cestovat po Indii a uniknout své rodině, zejména své všetečné matce, která má s Kate zcela jiné plány. Zdá se, že každá z nich má velmi odlišné představy, a tak se matka s Kate domluví, že může jet do Indie, ale až poté, co dá šanci alespoň třem návrhům na manželství. Kate se rozhodne, že požádá
o pomoc svého přítele z dětství, Henryho Delafielda. Vydává se proto na panství Blackmoore, odhodlaná ukončit veškerá vyjednávání s matkou. Ovšem když se jí do cesty připlete láska, všechny dohody jsou zapomenuty a plány se mění. Na majestátním panství Blackmoore se Kate stává zajatcem svého srdce. Opravdu musí odmítnout manželství, aby zůstala ve svém srdci svobodná?

Áno, máme tu ďalší brak! Ale tentokrát, vďakabohu, iba dvojtretinový. Prvá tretina knihy bola totiž úžasná. To viete, protagonistka s charakterom
a realistickým plánom o svojej budúcnosti sa len tak nevidí. Hlavný hrdina bol tiež lepší ako Philip (či ako sa ten trkvas z jedničky volal). Taký sympaťák, bohužiaľ to bolo asi všetko a ničím iným čitateľa neokúzlil. Aby sme si to zhrnuli, v prvej tretine som sa bavila, bola som nadšená, držala som Kate palce na rukách aj nohách, dokonca som sa dozvedela nový historicko-politický pojem (Aký? Prečítajte si knihu a dozviete sa ho tiež 😉).

No a potom prišla tá katastrofa…

Ďalšie dve tretiny knihy. Autorka nás zjavne zabudla oboznámiť s tým, že Kate podstúpila vymývanie mozgu, či inú plastickú operáciu, pretože to bola z ničoho nič úplne iná osoba. Rozum zahodila do koša, plány do kúta a začala sa úplne neslečinkovsky a neúrovňovo plaziť
za Henrym. Tomu to samozrejme imponovalo a nič nenamietal. Je jasné, že pani autorka má
v obľube hrdinov, ktorí hrdinku bezvýhradne milujú od prvého okamžiku. Pretože, ako iste vieme, to je také realistické a bežné…

Pred záverom nasleduje typická vyhrotená emocionálna situácia medzi Kate a Henrym, Henrym a Kate, Kate a jej matkou… Proste medzi všetkými. Tá medzi Kate a Henrym sa neobíde bez sĺz, ubezpečovania o vzájomných citoch a nepriazni osudu, emočného vydierania čitateľa… Jednoducho Rómeo a Júlia. Na záver nám autorka naservíruje mierne atypické prostredie a dej, ale úprimne, všetko to je len zásterka a absolútne nevyužitý potenciál, pretože koniec je klasickým koncom takýchto kníh – ako cez kopírku.

Narozdiel od jednotky by som túto časť bez hanby niekomu odporučila. A nielen pre komédiu, na tú je dobrá práve tá jednotka, ale aj kvôli obsahu. Minimálne prvá tretina knihy za to totiž naozaj stojí.

Amen

Zazvonil zvonec, mojim rečiam je koniec. Majte sa krásne, užite si novú časť Hell Is Other People a dovidenia v nedeľu.