Spomínate si na svoju pupočnú šnúru?

„Dokonca má naše pupočné šnúry.“

Na ich mieste som skôr znechutená, ale ok. Iný kraj, iný mrav.

Tak si to predstavte. Len tak sa bavíte so svojou matkou o detstve, o tom, aké ma na vašu pochabú mladosť spomienky, o všetkých vašich výtržnostiach a najrôznejších šibalstvách, keď
v tom sa jej rozžiaria oči, ústa roztiahnu od ucha k uchu a s takmer slávnostným hlasom
v napätom tichu zahlási: „Mám pre teba darček. Je to spomienka na tvoj pôrod.“

Od vzrušenia ani nedýchate, celé telo sa vám chveje v obrovskom očakávaní (toho darčeka, nie ďalšieho pôrodu).

„Je veľmi výnimočný. Schovávam si ho pre teba celé roky.“

Ste čím ďalej tým nedočkavejší. Čo to bude? Oblečenie, ktoré mala vaša mama v ten pamätný deň na sebe? Nejaká prekrásna ozdoba? Vaša prvá hračka? Ba nebodaj nádherná fotka celej rodinky, aj s vaším otcom, ktorý vyzerá, že sa z toho pôrodu tak skoro nepozviecha?

Omyl!

Vaša mama so vševediacim úsmevom pootvorí krabičku, v ktorej sa tá cennosť nachádza a pred vašimi neveriacimi očami vytiahne… pupočnú šnúru.

***

Prosím vás, neklopkajte si teraz po čele. Som úplne pri zmysloch… Myslím ?. Keď som tú pupočnú šnúru uvidela pri preklade ja, tiež ma to celkom vzalo. Vždy som si myslela, že si pod pojmom extravagantný dar viem predstaviť niečo trefné. Ale asi nie. Keď už za nikým iným, tak za scenáristami Kahogo no Kahoko zaostávam určite.

Nezasekla som sa 😀

Ak vás inak celý deň trápi, kde trčím a kedy konečne zverejním novú časť, tak za to môže Zamboni, ktorá mi už zase (!) neposlala korektúru o deň skôr. Neposlala ju ani ráno. Ani dopoludnia, teda v čase, ktorý bol dnes mojím ránom ?. Tak som si myslela, že stále predýchava to, že tu bude musieť týždeň zverejňovať titulky, ale nakoniec vysvitlo, že chudák ženská maká v práci ?. Najprv to vyzeralo, že tam dnes bude aj nocovať, ale nakoniec to stihla domov a zázrakom stihla dokončiť aj korektúru. Milujem príbehy so šťastným koncom, čo vy?

Z Kahoko nám zostáva posledná časť, ale keďže tu na poslednú nebudem, tak sa so seriálom lúčim už teraz. Ďakujem, že ste ho sledovali spolu so mnou, užite si túto a aj ďalšiu časť
a prajem vám krásny večer.

P.S.: S Kahoko a celou jej rodinou sa uvidíme ešte v krátkom filme, takže si šetrite horúce slzy na potom.