My strange hero, 4. časť

Nie je bohatý sviniar lepší ako lúzer, ktorý sa vrátil?“

Najlepšia postava. Bez debaty.

Štvrtina za vami. A ja si dávam už druhé kolečko ?.

V štvrtej časti My strange hero sme mali možnosť vidieť samé „inšpiratívne“ citáty. Ako hlavného reprezentanta vyberám:

Čo je zlé na tom byť chudobný?“

No, ako ja neviem… Asi tak milión vecí? Stačí sa spýtať detí v Afrike. Alebo bezdomovcov na lavičke v parku. A keď tak pozerám na svoj účet, tak aj Musubi ?.
Jednoducho somarina na druhú. Rovnako, ako keď deti učíme, že za peniaze si človek šťastie nekúpi. Ja mám lepší a pravdivejší výrok:

„Kdo tvrdí, že si člověk za peníze štěstí nekoupí,
jich nepochybně nikdy neměl dost.“

David Mitchell

Som cynik? Možno. Ale ja si myslím, že skôr realista. Čo keby sme tie naše deťúrence učili skôr to, ako s peniazmi hospodáriť než to, že sú nanič, keď zjavne nanič nie sú?
Tak napríklad, je pravda, že za peniaze si človek nekúpi zdravie. Ale kúpi si tú najnovšiu a najlepšiu dostupnú zdravotnú starostlivosť. A to už nie je na zahodenie.

Keď sme už pri tej nesmiernej a bezodnej hĺbke týchto filozofických citátov, pozrite si nasledujúce video. Je síce v angličtine, ale ak by mal niekto záujem, s radosťou mu ho preložím. Stojí to za to ?.

A teraz už dosť moralizovania. Choďte si pozrieť najnovšiu časť My strange hero. Zapnite si ju na telke, počítači alebo notebooku, ktoré ste si, mimochodom, kúpili za peniaze… Vyložte si nohy
a uvelebte sa v pohodlnom a mäkkom kresle. To tiež niečo stálo. A nakoniec, dajte si k tomu niečo sladučké a fajnučké. Niečo, čo určite nebolo zadarmo. Majte sa, nová časť My strange hero bude ako vždy o týždeň.

P.S.: Vysvetlivky:
chronická obštrukcia pľúc, pneumónia