A love so beautiful a slzy

„Môžem sa učiť kdekoľvek.“

A love so beautiful, 19 časť.: Najprv slzilo iba nebo, teraz už aj Xiaoxi a Jiang Chen…

Minulú časť A love so beautiful osemnástym dielom dospelo. Dnes v devätnástke zisťuje, že dospelosť je (s prepáčením) na hovno.

Mesačik zašiel – nastal deň,
plakali listy – plakal peň.

M. Rázusová – Martáková

Všetci poznáme básničku o ranenej breze. V posledných dňoch plakali minimálne raz denne aj brezy v mojom okolí. A s nimi buky a lipy a jasene a ešte milión iných stromov, ktorých názvy bohužiaľ nepoznám. Nikto do nich síce neťal ako do ranenej brezy, ale ako od nedele neprestáva pršať, kvapky dopadajú na stromy, ktoré zlomyseľne číhajú na ničnetušiaceho chodca, ktorému zrazu za krkom pristane ľadová sprcha. Nechápem, čo majú všetci proti dažďu ?.

Oznam

A teraz už vážne. V 19. časti A love so beautiful sa plače naozaj. Na druhej strane… to sa dalo čakať, nemyslíte? Predsa len, ak by sa zvyšných 5 častí iba uisťovali o svojich nehynúcich pocitoch, tak by som z nich načisto zdementnela. Ani neviem, či také slovo vôbec existuje. Možno zdementievam už teraz ?…

Mysleli ste si, že to je koniec zlých správ? Opak je pravdou! Vzhľadom k tomu, že v najbližšej dobe dokončím preklad Tómei na Jurikago a potom bude ako vždy po dokončení seriálu film, nová časť A love so beautiful vyjde až 1. deň nového mesiaca. Presne na Deň detí ?. Počkáte si tak o trochu dlhšie ako zvyčajne. Je mi ľúto, že to vyšlo práve na časť s takým neslávnym koncom, ale čo už. Možno vám to tá ďalšia vynahradí.

Dobre si premyslite, či si 19. časť pozriete dnes, alebo tých pár dní vydržíte. Tak či onak vám prajem krásny deň. Dúfam, že upršaný ?.

P.S.: Vysvetlivky:

 • adrenalín (=epinefrín): stresový hormón, ktorý sa vylučuje v stavoch zvýšenej záťaže organizmu a pripravuje ho na zvýšenú aktivitu
 • heparín: látka znižujúca zrážanlivosť krvi
 • intravenózny: vnútrožilový
 • izoprenalín: látka pôsobiaca na typ receptorov alfa. Na srdce má rovnaký účinok ako adrenalín.
 • kongescia (kongestívny): prekrvenie orgánu
 • subkutánny: podkožný

P.S.2: Všimli ste si, že som túto časť uverejnila neobvykle skoro? Hneď po polnoci. Ani si nepamätám, kedy naposledy som bola taká rýchla. Prispelo k tomu viac dôvodov, ktorými vás nebudem zaťažovať. Alebo hej. Zamboni konečne poslala beta korektúru načas. Som v šoku ?. No nič, som na seba pyšná a idem spať. Čao ?.

4 komentáře u „A love so beautiful a slzy

  1. Musubi Autor příspěvku

   Tak teraz si ma potešila ?. Tou druhou časťou, samozrejme. A ty sa môžeš tešiť, že po takej časti to môže byť už iba lepšie a lepšie ?.

 1. Aki

  tak .. 😀 všetky tvoje preklady sú dobré plus spolahlivé
  .. no to dúfam 🙁 tento bol moc smutný som si ho nechávala nech mám dve časti po sebe ale nejak som v čakárni u doktorky nemala čo robiť

  1. Musubi Autor příspěvku

   Nabudúce mi napíš email a dostaneš časť navyše. Pacient si zaslúži nejaký bonus ?.

Komentáře nejsou povoleny.