A love so beautiful a vražedná Modrá lagúna

„Nie, zabiješ ma.“

Tomu hovorím pokus o rituálnu samovraždu ?.

Máj má byť lásky čas, ale po hnusnom dni mám hnusnú náladu, a preto bude článok trochu vražednejší. Žiadne romantické táraniny nečakajte. Pripravte sa postaviť proti príšerám
v podobe krvilačných stareniek, či jazeru, ktoré „zázračne“ zmenilo farbu.

Najprv teda k vražednej babičke. Alebo by som skôr mala povedať hladnej? Posúďte sami:

Modrá lagúna je čierna ako noc

Buxton je menšie mestečko v Spojenom kráľovstve. Je známe svojimi kúpeľmi a veľa ľudí by
so mnou súhlasilo, že aj svojou výnimočnou Modrou lagúnou. Donedávna. Modrá lagúna totiž zmenila farbu na čiernu. Nešlo o žiadne zázračné premenenie, dopomohlo k tomu z veľkej časti mesto.

Pôvodná Modrá lagúna.

Ako sa vám pozdáva pôvodná Modrá lagúna? No nie je krásna? Omyl! V skutočnosti je plná vrakov áut, rozličných zdochlín a odpadkov. Kvôli nim má jazero pH až 11,3. Ak nie ste chemici, napoviem, že to nie je zdraviu veľmi prospešná hodnota. Jemne povedané.

Lenže ľudia sú ľudia. Inak povedané, prečo by si niekto robil problémy so značkami ako Pozor!, Znečistená voda!, Obsahuje vraky áut, mŕtve zvieratá, exkrementy, odpad!, Hrozí podráždenie pokožky a očí, žalúdočné problémy, hubové infekcie! a Zamysli sa! Plával by si v amoniaku či bielidle?, keď môže hodiť na Instagram fotku v krásnej „prirodzene“ vyzerajúcej modrej vode?

Mesto to prestalo baviť a rozhodlo sa podniknúť protiopatrenia. Trochu pritiahnuté za vlasy. Vzali vedrá čiernej farby a naliali ich do jazera. Z Modrej lagúny sa stala čierna. Zdá sa, že o tú turisti záujem nejavia. Inak, zaujímavé je, že Modrá lagúna sa snažila o malú revoltu. V roku 2015 sa vrátila k svojej modrej farbe, ale mesto zaútočilo znovu s ešte väčším počtom vedier čiernej farby.

Nuž… Zmena je život ?. V tomto prípade doslova.

Príjemné sledovanie 16. časti a majte viac rozumu, ako ľudia spomenutí vyššie.

P.S.: Recenzie budú zajtra. Snaha bola, ale nestíham. A navyše som dala prednosť 3-nen A-gumi ?.