Tómei na Jurikago, časť 5.

„Je to zázrak.“

Tómei na Jurikago, časť 5.: Vždy sa mi na malých deťoch najviac páčili ich liliputánske ručičky.

Dnes je ten deň. A netvárte sa, že netušíte, o čom vravím.

Dnes je ten tupohlavý deň v roku, kedy po miliónoch rokov vývoja mužskí zástupcovia rodu Homo zaradia spiatočku a ženy im v tom nielenže nemajú brániť, ale ešte ich za to majú odmeňovať. Ale naši (vraj) múdri predkovia mali určite nejaký úžasný dôvod zaviesť úchvatnú tradíciu kydania vedier, hrncov, pohárov a štamperlíkov vody na nevinné ženušky. Škoda, že mne ten dôvod ostáva skrytý. Smejete sa? Pripadá vám, že trocha vody je neškodná?
V tom prípade ste:

  1. muž, alebo
  2. ste ešte nikdy nezažili, že kúpačovi zostalo v ruke iba uško hrnčeka, zatiaľ čo samotný hrnček opisoval nádhernú oblúkovú dráhu, až nakoniec (už nie tak nádherne) pristál na vašich ústach a vybil vám zub (to som dnes počula v rádiu ?).

Mne samotnej je to vcelku jedno. Teda, ak si kúpač nepomýli vo vani studenú vodu s vriacou (aj toto som počula v rádiu ?). Koniec koncov, dnes som obišla takmer nasucho. Aj keď sa, samozrejme, deň ešte neskončil a veľa chlapov má pocit, že čím neskôr ženu prekvapia, tým sú mužskejší… V tom prípade sa ale môže stať, že sa im žiadne vajíčko neujde, zas toľko som ich nenamaľovala. A tiež by som už rada vliezla do pyžamka a do svojej milovanej postele bez strachu, že mi to tam niekto celé zabrýzga s H2O.

K veci

V Tómei na Jurikago sa dnes neoblievalo a mám také tušenie, že u nich sa neoblieva nikdy… Ale to je dobre, dnešná časť je až prekvapivo milá, bez srdcervúceho konca, takže tá kúpačka
a šibačka by tam iba narobila neplechu ?.

Milé diváčky, a ako ste dnes obstáli vy? Žijete? Alebo sa ešte stále od strachu a zimy klepete? Tak či onak, vody bolo na dnes dosť, takže výnimočne nechajte vreckovky pred pozeraním niekde
v šuplíku, nebudete ich potrebovať.

P.S.: vysvetlivky k 5. časti:

amniocentéza: odber plodovej vody
stabilná perióda: Udáva sa, že prvý trimester tehotenstva je najrizikovejší, potom nastáva tzv. stabilná perióda.