Rainbow days

„Pozrite na oblohu!“

A čo vy? Pozreli ste sa dnes na oblohu? Videli ste dnes ráno nebo?

Najprv jedna smutná správa. Počasie je kupodivu stabilné a drží sa na hraniciach znesiteľnosti. Navyše, zajtra oficiálne začína jar! To všetko ma teší, ale zároveň to znamená koniec Musubiných predpovedí počasia, alias nadávania na hnus vo forme snehu, prípadne vetra (dážď mi nevadí). Samozrejme o všetkých zmenách budete informovaní 🙂 . A teraz už k Rainbow days.

Vzhľadom k tomu, že ja som sa k filmu už vyjadrila v januárových recenziách, kde som vám zároveň sľúbila preklad (milujem plniť sľuby), nechávam slovo Zamboni.

Zambonina recenzia

Rainbow days bol film, ktorý spravil česť svojmu menu. Bol presne ako dúha – veselý a hravý, ale zároveň krásny. Vo filme sme mohli vidieť osobnosti všetkých možných odtieňov a farieb: cez bezstarostného Macunagu až po hĺbavého Cujopona (Cujopon znie ako názov jedného z čajov, ktoré s obľubou popíja môj otec), cez tichú a hanblivú Annu až po jej najlepšiu kamarátku, nenávistnú, no v skutočnosti zranenú Mari.

Na filme bolo krásne to, že sa nesnažil hrať na drámu s hlbokým príbehom. Línia deja bola celkom jednoduchá, no aj vďaka tomu dokázali jednotlivé postavy lepšie vyniknúť a neostalo len pri plochých opisoch ich osobností, ako je to časté u iných filmoch. Film bol pre mňa príjemnou oddychovkou, ktorú by som si pokojne pustila znova.

Keci od veci

 1. Dnes má v našich kalendároch meniny Víťazoslav a Klaudius, v susednom Česku sú to naopak ženy, Světlana a Světla. Týmto im želám k meninám všetko najlepšie. Ak aj vy poznáte niekoho s nejakým z mien, ktoré sú uvedené vyššie, nezabudnite mu zagratulovať a popriať ešte veľa trpezlivosti pri posmechu, ktorý musí určite s takým menom zažívať.
 2. Začali Majstrovstvá sveta! Máme za sebou krátke programy žien. Prvých päť skupín katastrofa, posledné dve skupiny par excellence. Kaori, Satoko, Sofia a Eunsoo boli wow. A vážení, zlatá olympijská medailistka Alina Zagitova je v plnej sile a forme späť! Voľné jazdy budú masaker. V podstate ktokoľvek z prvých 12 má šancu na medailu ?. To tu už dávno nebolo. Ale stále si myslím, že juniorky sú tento rok lepšie. A ešte niečo. Zajtra začínajú muži. Bude sranda ?.
 3. Začala som robiť to, čo som mala robiť už dávno. Týmto filmom počínajúc robím oficiálne prepisy ázijských mien do slovenčiny. A prečo až odteraz? Lebo som konečne našla časť venovanú týmto prepisom v Pravidlách slovenského pravopisu. So zdvorilostnými koncovkami stále tak trochu bojujem, tie Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra nikde nevysvetľuje, resp. som na to nikde nenarazila… Ale aspoň mám motiváciu do budúcnosti a stále čo zlepšovať!

To je všetko, dole máte ešte fotogalériu z filmu, prajem príjemné sledovanie (odkaz na video poskytnem na vyžiadanie ako vždy) a vidíme sa niekedy nabudúce.

Fotogaléria:

Hm… Žeby Eurema dina?
Keď ste vždy chceli byť žabou, ale narodili ste sa iba ako obyčajný človek…
Jeden vyzerá ako blázon, druhý ako vymietač diabla.
To nie je sponka, ale medzigalaktická anténa na prijímanie správnych informácií z vesmíru.
Keď je hrniec váš idol, a preto si podľa neho urobíte účes…
Jeden vášnivý…
…a jeden menej vášnivý.
Nepripomína vám to scénu z filmu Avatar?

2 komentáře u „Rainbow days

 1. katka

  RAINBOW DAYS opravdu moc pěkný film i když to zamilované pako mi sem tam lezlo na nervy , moc děkuji

  1. Musubi Autor příspěvku

   Mne skôr jeho ženská polovička. Ale viac som sa na nich smiala, lebo pubertiaci sú fakt občas takí ťarbáci ?.

Komentáře nejsou povoleny.